19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Tüm TED Ailesi ile Tek Yürek Olarak Kutladık

19 Mayıs Gençlik Festivali

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Tüm TED Ailesi ile Tek Yürek Olarak Kutladık

19 Mayıs Cumartesi günü Okulumuzun stadyumunda, tüm TED Ailesi tek yürek olarak 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını görkemli bir törenle kutladık. Okulumuz öğrencilerinin yanı sıra 37 TED Okulu ve TED Üniversitesi’nin katıldığı 2500 kişiden oluşan tören geçiti görülmeye değerdi.

Gösteri gruplarının tören alanında yerlerini almasının ardından saygı duruşunda bulunduk ve İstiklal Marşımızı okuduk.

Törende gençlere seslenen TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Börekçi, Türk Eğitim Derneği’nin 90 yıl önce Atatürk ve silah arkadaşları tarafından ülkemizi refaha götürecek yolda öncü olması için kurulduğunu belirterek “Sizlere bakınca; iyi eğitim almış ve teknolojik beceriler ile donatılmış, Atamızın bizlere emanet ettiği bu Cumhuriyeti daha ileriye taşıyacak bireyler görüyorum. Sayenizde geleceğimize umutla bakıyorum. Unutmayın ki sizler; Atatürk’ün eserlerinin temel direğisiniz. Unutmayın ki sizler; Kolejlisiniz! Ve hayatta ne ile karşılaşırsanız karşılaşın şunu hatırlayın: “Muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur!” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise konuşmasında “Bizim görevimiz, varlık nedenimizbu ülkenin gençlerinin iyi eğitim alabilmesidir. Bizim görevimiz, varlık nedenimiz, bu ülkenin önündeki engelleri kaldırmak için gayret göstermektir. Bizim görevimiz varlık nedenimiz, sivil bir insiyatif olarak Türkiye geneline yayılmak, tüm çocuklara eşit eğitim imkânı sunmaktır. O yüzdendir ki, bugün gördüğünüz üzere 79 flamasıyla Türk Eğitim Derneği, bölge bölge kent kent yayılmaya devam etmektedir… O nedenle merkezimize eğitimi alıp, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemeye devam ediyoruz.” dedi.

Öğrencilerimizin seslendirdiği Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Atatürk’e Yanıtı’nın ardından hep birlikte orkestramızın çaldığı Gençlik Marşını söyledik. Tören lise öğrencilerimizin “Kaos ve Uyanış” adlı modern dans gösterisi ile devam etti. Daha sonra tüm gruplar, Atamızın en sevdiği danslar olan vals ve zeybek gösterilerini sergilediler. Belleklerimizden hiç silinmeyecek bir bayram olan 19 Mayıs törenimizi, hep birlikte coşkuyla söylediğimiz İzmir Marşı ve Kolej Marşı ile sonlandırdık.

19 Mayıs Gençlik Festivali

TED Ailesi Olarak On Binlerle Anıtkabir’deydik.

Türk Eğitim Derneği Ailesi olarak on binlerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktık.

38 TED Okulu, TED Üniversitesi, spor takımları, mezun dernekleri, akademik kadrosu, öğretmenleri, öğrencileri, velileri, mezunları, çalışanları ve gönüllüleri olarak milli bayram bilincini yaşamak, Atamıza olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek için 18 Mayıs Cuma günü saat 12:00’de Anıtkabir’deydik.

TED Ankara Koleji olarak Anıtkabir ziyaretine tüm yöneticilerimiz, akademik kadromuz, çalışanlarımız ve öğrencilerimiz ile katıldık. Velilerimiz ve mezunlarımız da bizleri yalnız bırakmadılar. Mozolenin önünde gerçekleştirilen saygı duruşunda Okulumuzu temsilen yöneticilerimizin yanı sıra Öğrenci Yönetim Kurulu Başkanlarımız, İlkokul, Ortaokul ve Lise Sınıf Temsilcilerimiz de bulundular.

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra beraberindekilerle birlikte Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Sözlerine, “1928 yılında sizin öncülüğünüzde yaktığımız eğitim meşalesi, bugün 90 yaşında. Neredeyse Cumhuriyetle yaşıt olan Türk Eğitim Derneği olarak, Cumhuriyet’in kurucu kadrolarının yol göstericiliğinde ilerlemenin haklı gururunu yaşıyoruz” ifadeleriyle başlayan Pehlivanoğlu, deftere şu notu düştü:

“Bugün itibariyle 38 okulumuz, bir üniversitemiz, iktisadi işletmelerimiz, spor kulüplerimiz ve senfoni orkestramız ile Türkiye’yi daha da aydınlatacak nesillere ışık olma gayreti içindeyiz. Milli birlik bilincini ateşleyen, özgürlük kıvılcımını yakan, yokluk ve savaş ortamında dahi öncelik eğitim diyerek, çocuklara ve öğretmenlere yatırım yapan sizin gibi bir önderin izinde ilerlemek bizim için gurur kaynağı. Sizin yönlendiriciliğiniz ile tüzüğümüzde yer alan ve öncelikli hedeflerimizden olan maddi olanakları yetersiz ancak başarılı öğrencilere yuva olma gayretimiz, burs projelerimizle binlerce öğrenciyi kucaklayarak devam ediyor. Ödevimizi ve görevimizin ağırlığının bilincindeyiz. Bu bilinç ile eğitim, gençlik ve vatan diyerek ilerliyoruz. Bugün 90 yıllık gurur dolu mazimiz ile 15 bin nefes, 15 bin kalp, 15 bin akıl olarak size olan minnetimizi sunmak üzere bir kez daha huzurunuzdayız. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, akademik kadromuz, mezunlarımız, gönüllülerimiz, genel merkez çalışanlarımız ve velilerimiz ile tek bir ağızdan haykırıyoruz Atam; ‘DAİMA İZİNİZDEYİZ”

Anıtkabir ziyareti sonrasında tüm TED Ailesi, yeniden İncek Kampüsü’nde toplanarak Festival kapsamında yer alan etkinliklere devam etti. 

19 Mayıs Gençlik Festivali

Festivalimizin birinci gününde TED Okulları arası spor müsabakaları ve kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştirildi. Basketbol, voleybol, yüzme, tenis ve futbol müsabakalarında centilmence mücadele veren TED Okulları öğrencileri, birbirleri ile güzel dostluklar kurdular.

Ortaokul, Lise ve Spor ve Sanat Merkezi Kolej Sokağı ise birbirinden renkli dans gösterilerine ve görsel sanatlar canlı performanslarına sahne oldu. TED Okullarının dans grupları, halk oyunları, modern dans, step-aerobik gibi çeşitli dans gösterilerini sergilediler. Öğrencilerin seramik-heykel, grafik, desen, batik, grafiti ve kum performansları ise hayranlıkla izlendi.

BİR KURTULUŞ HAREKETİDİR “19 MAYIS”

Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcıdır, 19 Mayıs 1919… Bizler de bu kurtuluş hareketini ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini devam ettirecek nesiller olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı hem TED Ankara Kolejinde hem okulumuzda sevinç ve gururla kutladık.

17, 18 ve 19 Mayıs 2018 tarihlerinde, TED Ankara Kolejinin ev sahipliği yaptığı “Gençlik Festivali”nde, bünyesindeki 38 okuldan öğrenciler ve öğretmenler, TED Üniversitesi, okulların kurucuları, mütevelli heyeti, mezunları, gönüllüleri, spor takımları, mezun dernekleri ve Genel Merkezi’nin bulunduğu, 15 bin kişilik dev kadroyla bir araya geldi. Spor müsabakalarından, sanat etkinliklerine, rodeodan, dans gösterilerine kadar birbirinden eğlenceli etkinliklerin yer aldığı festivalin ikinci gününde ise tüm TED Ailesi, Anıtkabir’de Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.
Okulumuzda da bu anlamlı günü kutlamak amacıyla öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm öğretmenlerimizle bir aradaydık. Öğrencilerimizin zeybek, vals gösterileri ve söyledikleri marşlarla törenimizi coşkulu bir şekilde sonlandırdık.

 

19 MAYIS GENÇLİK FESTİVALİ

Türk Eğitim Derneği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak için 15 bin kişilik dev bir kadro ile “Gençlik Festivali” düzenledi. TED Ankara Kolejinin ev sahipliği yaptığı Gençlik Festivali’nde; 38 TED Okulu, TED Üniversitesi, spor takımları, mezun dernekleri, akademik kadrosu, velileri, gönüllüleri ve öğretmenleriyle milli bayram bilincini yeniden yükseltmek için bir araya geldi.

 

TED’DEN ANKARA’DA 15 BİN KİŞİLİK DEV FESTİVAL

15 BİN NEFES ANKARA’DA TOPLANIYOR

Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak üzere, 15 bin kişilik dev bir kadroyla gençlik festivali düzenlemeye hazırlanıyor.
Bu yıl 90. Yaşını kutlayan TED, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için özel bir kutlama yapacak. Bünyesindeki 38 TED Okulu, TED Üniversitesi, spor takımları, mezun dernekleri, akademik kadrosu, öğretmenleri, velileri, gönüllüleri ve öğretmenleriyle milli bayram bilincini yeniden yükseltmek için kolları sıvayan TED, Genel Merkez ve TED Ankara Koleji ev sahipliğinde 3 günlük bir Gençlik Festivali düzenleyecek. 17,18 ve 19 Mayıs’ta TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde gerçekleştirilecek festivalde yok yok. Spor müsabakalarından, sanat etkinliklerine, rodeodan, dans gösterilerine kadar birbirinden eğlenceli etkinliklerin yer alacağı festivalin ikinci gününde ise tüm TED Ailesi Anıtkabir’de kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda olacak.

MANGA COŞTURACAK

Türkiye’nin en sevilen müzik grupları arasında yer alan Manga da festivalin ikinci gününde TED Ankara Koleji’nde bir konser verecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlanacağı üçüncü günde ise 15 bin kişilik geçit töreni düzenlenecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>